slevy.infoblog.cz

Zahradní houpačky - jak vybrat a neprohloupit

Publikováno 26.08.2015 v 23:43 v kategorii Zahrada, přečteno: 73x

Zahradní houpačky spojují pohodlné sezení s příjemným pohupováním. Dělají tak ze sebe jedno z nejžádanějších zahradních vybavení. Jak si vybrat vhodnou houpačku, na které si zahradní lenošení skutečně užijeme, si povíme v dnešním příspěvku.

Základním parametrem, na který bychom měli klást důraz, je únosnost dané houpačky. Při výběru je také nutné si uvědomit, kolik by měla mít houpačka míst k sezení. Vždy předpokládejte, že všechna místa na houpačce budou obsazena dospělými lidmi.


Konstrukce bezpečné zahradní houpačky musí být stabilní. Při umístění na nerovný povrch (například trávník) by totiž mohlo docházet k postupnému narušování jednotlivých spojů a tím k celkovému zničení zahradní houpačky. Tento problém nastává u houpaček s nízkou pořizovací cenou.


TIP: Zapomínat bychom neměli ani na takové maličkosti jako je velikost sedací plochy. Se zmenšující se plochou totiž výrazně vzrůstá riziko pádu z houpačky.


Zahradní houpačky bývají nejčastěji řešeny jako dřevěná či kovová konstrukce s textilními sedáky. Výhodou kovových houpaček je často příznivě nízká cena. Kovové zahradní houpačky také nejsou příliš náročné na údržbu. Jejich záporem může být laciný vzhled (což ale není pravidlo, v nabídce zajisté naleznete i luxusní a moderní houpačky s kovovou konstrukcí).


Dřevěné houpačky se vyznačují vysokou pevností a celkovou bytelností. Jejich přírodní vzhled je navíc sám o sobě velice elegantní, dřevěné houpačky se tak hodí téměř do jakéhokoliv prostředí. Jejich nevýhodou je vyšší pořizovací cena a náročnější údržba (dřevěnou konstrukci je nutné pravidelně udržovat ochranným nátěrem či lakem).

V nabídce naleznete houpačky s polstrováním či bez. Pokud zakoupíte zahradní houpačku bez polstrování, je zajisté nutné dokoupit sedáky dodatečně. V opačném případě by bylo sezení na houpačce velmi nepohodlné.