slevy.infoblog.cz

Vybíráme vhodnou lednici

Publikováno 29.05.2017 v 16:54 v kategorii Elektro, přečteno: 69x

Jak vybrat vhodnou lednici

Lednice jsou v současnosti neodmyslitelnou součástí každé průměrné domácnosti. Její schopnost příjemně zchladit, zakonzervovat nebo zmrazit jakékoliv potraviny z ní často dělá nejnavštěvovanější část kuchyně. Je jasné, že jinou chladničku bude potřebovat mladý student než šestičlenná rodina. Klasická volba většiny rodin je kombinovaná lednice s mrazákem. Jedná se o nejčastější typ lednic. Ty se ovšem dělí na dva druhy podle umístění mrazáku. Lednice levně s mrazáky ve spodní části mají větší mrazící prostor a chladící prostor v úrovni očí. Pokud nepotřebujete mrazák, bude vám stačit monoklimatická chladnička s větším chladícím prostorem. 


Královnou všech druhů je zaslouženě lednice americká. Tato lednice má dvojnásobný obsah kombinované a často je obohacená o nápojové automaty, dávkovače ledu a další vymoženosti. Opakem těchto obrů jsou malé, do osmdesáti centimetrů vysoké chladničky vhodné například na chalupu. Zajisté stojí za zmínku specifický druh lednic zvaný vinotéky. Vinotéky obsahují několik zón s odlišnými teplotami pro různé druhy vín.


Funkce moderních ledniček

Obrovský pokrok ledniček se projevil snad ve všech oblastech. Chladničky v současnosti disponují jednoduchostí a příjemnou intuitivností, takže je dokáže ovládat opravdu každý. Oproti starším modelům jejich spotřeba výrazně klesla. Naprostá většina se pohybuje v energetické třídě A a některé se se svojí spotřebou mohou chlubit energetickou účinností A+++. Zápach z lednice je dnes už minulostí, protože chladničky dokáží zápach i s bakteriemi obstojně eliminovat. 


Lepší modely jsou schopné bleskově zmrazit či zchladit objekty v lednici po stisknutí jediného tlačítka. Navíc jsou vybavené displejem, který vás informuje o přesné teplotě v lednici. Tímto displejem se taky teplota jak v chladícím prostoru, tak i mrazáku nastavuje. Do toho všeho lednice obsahují beznámrazový systém, díky kterému se námraza nemůže vůbec vytvořit.