slevy.infoblog.cz

Vybíráme vhodné bazény pro malé i velké zahrady

Publikováno 18.03.2018 v 16:12 v kategorii Zahrada, přečteno: 35x

Bazény patří neodmyslitelně k letnímu období. Díky nejrůznějším variantám a cenovým kategoriím si ho v dnešní době může pořídit snad každý. Na českém trhu existuje mnoho typů a velikostí bazénů. Může být proto náročnější se v daném odvětví orientovat a vybrat si tak ten pravý.

Před samotným výběrem je samozřejmě nutné získat o daném produktu dostatek informací. Bazén je dobré vybírat podle určitých kritérií a požadavků, abychom si správně vybrali ten, který nám bude nejvíce vyhovovat.


Podle čeho bazény vybírat

Požadavky každého z nás jsou samozřejmě rozdílné. Někdo dává přednost kvalitě, ale jiný zase ceně. Proto je také na trhu pestrý výběr, ze kterého si snad vybere každý z nás. Měli bychom se zabývat i dalšími kritérii, než je jen cena či známá značka. Samozřejmě by mělo platit, že čím vyšší cena, tím vyšší kvalita, ale otázkou zůstává, zda tomu tak vždy je. Například v době, kdy platí posezónní akce, lze vybrané bazény pořídit s výraznou úsporou.  Podle kterých vlastností tedy bazén vybírat?


Bazény


5 nejdůležitějších faktorů


  • rozměry: Jedná se asi o nejdůležitější kritérium výběru, které je důležité zejména pro to, aby nám bazén vhodně zapadl na zahradu či jinou plochu, kde ho chceme umístit.
  • hloubka: Kromě běžných prostorových rozměrů bychom měli znát i jeho hloubku, a to především v případě, kdy máme v rodině děti.
  • použitý materiál: Zapomenout se nevyplácí ani na materiál, ze kterého je bazén vyrobený. K dostání jsou buď bazény nafukovací nebo s pevnou konstrukcí. Nafukovací bazény nejsou příliš vhodné do míst, kde se nacházejí zvířata. Může se totiž stát, že zvíře nechtěně bazén roztrhne.
  • možnost filtrace: Poměrně důležitým faktorem je i možnost připojení filtrace, která má za úkol udržovat vodu v čistém stavu. Typů filtrací existuje několik. Patrně nejoblíbenější je však písková filtrace.
  • objem: I na ten je dobré si vzpomenout, aby nás nepřekvapila spotřeba vody. Musíme počítat i s tím, že je vodu třeba pravidelně udržovat a po nějakém čase celkově vyměnit.