slevy.infoblog.cz

Vybíráme velikost plenek Pampers

Publikováno 26.08.2015 v 20:24 v kategorii Děti, přečteno: 82x

Spotřeba plen ve vyspělých státech během jednoho roku dosahuje průměrně 3000 plen na jedno dítě. Dnes si proto povíme něco o tom, jak se takové vhodné dětské plenky vybírají.
Většina rodičů, stojících před rozhodnutím, zda zvolit plenky látkové či plenky jednorázové, volí právě druhou z možností. Vyznat se v plenkách látkových není složité – většina z nich má totiž standardizovanou velikost. Naopak u plen jednorázových, jejichž nabídka je velice pestrá, je výběr mnohem složitější. Vše se však odvíjí od jednoho základního parametru, jímž je hmotnost dítěte. To je také důvod, proč není vhodné nakupovat jednorázové plenky ještě před porodem (v rámci slevových akcí apod.). Tato investice by se nám totiž nemusela vyplatit.
Pokud uvažujete nad nákupem plenek od některého z ověřených výrobců, pak sledujte slevy například na plenky Pampers - v akci v nákupních galeriích je lze sehnat se slevou až 50%.

Základní rozdělení jednorázových plen tvoří 8 kategorií. V první kategorii, označované jako VELIKOST 0, nalezneme plenky pro děti s hmotností do 2,5 kg. Druhá kategorie, VELIKOST 1, obsahuje pleny pro děti s hmotností od 2,5 kg do 5 kg. Třetí kategorii tvoří plenky pro děti s hmotností od 3 do 6 kg. Označována bývá jako VELIKOST 2.


Ve čtvrté kategorii, označované jako VELIKOST 3, nalezneme plenky pro děti s hmotností od 4 kg do 9 kg. Pátá kategorie, VELIKOST 4, obsahuje pleny pro děti s hmotností od 7 kg do 14 kg. Další kategorii, v pořadí již šestou, tvoří plenky pro děti s hmotností od 9 do 14 kg. Označována bývá jako VELIKOST 4+. Sedmá kategorie s označením VELIKOST 5 obsahuje plenky pro děti s hmotností od 9 do 25 kg. V poslední kategorii pak nalezneme plenky pro děti s hmotností nad 15 kg. Tato kategorie má označení VELIKOST 6.


Na první pohled se může zdát výběr vhodné kategorie jako „hračka“. Je zde však malý háček. Jednotlivé značky si udávaná rozmezí upravují dle svého uvážení. V konečném důsledky jsou tedy například plenky velikosti 6 rozdílné napříč všemi výrobci.