slevy.infoblog.cz

Vybíráme automatickou pračku

Publikováno 23.08.2015 v 23:54 v kategorii Elektro, přečteno: 93x

Výběr vhodné pračky záleží hned na několika faktorech, nad nimiž bychom se měli zamyslet dříve, než navštívíme kamennou prodejnu či internetový obchod. Patří mezi ně například naše prostorové možnosti, počet členů domácnosti nebo například naše zdravotní indispozice.

Většina prodejců rozděluje nabídku dle typů plnění – tedy na pračky s horním plněním a pračky s předním plněním. Toto rozdělení nemá žádný vliv na kvalitu praní, jak je někdy uváděno. Jde tedy pouze a jen o vaše zvyklosti a velikost prostoru, do něhož bude pračka umístěna.


Jak zakoupit pračku se slevou přesahující padesátiprocentní hranici? Sledujte sekci pračky akce v oblíbeném internetovém obchodě kasa, kde jsou pravidelně přidávány modely s výraznými slevami.


Vrchem plnění pračky jsou totiž výrazně užší než pračky s plněním předním (cca 40 – 50 cm). U praček s předním plněním je také nutno počítat s prostorem pro otevírání dvířek. Pračka s předním plněním tak ve skutečnosti zabírá i dvakrát více místa než v provedení s horním plněním. Nevýhodou těchto praček je naopak horší stabilita a menší otvor pro plnění. Do malých bytů jsou však pračky s horním plněním nenahraditelnými pomocníky.


Dalším důležitým parametrem je velikost bubnu pračky. Ta je pochopitelně závislá na množství prádla, které budete prát. Zjednodušeně lze říci, že pro jednočlennou či dvoučlennou domácnost postačí pračka s velikostí bubnu 5-6 kg. Naopak pro početnou rodinu je vhodná pračka s kapacitou kolem 8 kg. Velikost bubnu by však měla být zvolena tak, aby byla její maximální kapacita využita co nejčastěji. V opačném případě se provoz automatické pračky výrazně prodraží.


TIP: Pamatujte, že pračky se nikdy neplní do maximální kapacity. Pokud tedy zakoupíte pračku s kapacitou 8 kg, skutečná maximální kapacita bude cca 6 kg (při předpokladu zaplnění na 75-80%).


Důležitým pomocníkem při výběru může být například i samotná cena pračky. Nápadně levné modely jsou často zhotoveny z méně kvalitních materiálů, čímž výrazně snižují životnost daného přístroje. Při zakoupení některého z levných modelů je tak výrazně vyšší pravděpodobnost nutných investic po uplynutí záruční doby. Je však nutné si uvědomit, že výše ceny je také přímo úměrná počtu funkcí a programů pračky stejně jako energetické efektivitě daného modelů.