slevy.infoblog.cz

Staráte se správně o své spacáky?

Publikováno 09.04.2018 v 11:28 v kategorii Sport, přečteno: 19x

Prakticky o každé sportovní vybavení je třeba kvalitně pečovat a jinak tomu není ani v případě spacáků, kterým je třeba se pravidelně a dostatečně věnovat. V případě, že o ně pečovat nebudeme, budeme velmi nepříjemně překvapeni jeho stavem a funkčností. Ne každý z nás má ovšem dostatek informací, jak se o něj správně starat, proto Vám přinášíme pár tipů na jeho údržbu, která Vám zaručí jeho delší životnost.

Spacáky se vyrábí z různých materiálů a v různých kvalitách. Dále je nutné počítat i s tím že jsou určeny do různých teplotních hranic. Obecně lze ovšem říci, že spacáky jsou dražší, když snesou nižší teplotu. Když jsou vystaveny horším podmínkám, mohou po čase ztráce své vlastnosti, proto je důležité se o ně řádně starat.

Větrání a praní spacáku

Spacák větráme po každém použití. Nejlépe se vyvětrá, když je úplně rozepnutý. Kromě toho z něho v tomto případě vyklepeme i nežádoucí prach a nečistoty. Čas od času se doporučuje spacák vyčistit. Nemusíte se bát praní v pračce, ale je zapotřebí použít vhodný prací prostředek a zvolit program, který nepřekročí teplotu 40°C. Po praní je třeba počítat s tím, že některé typy spacáků mohou schnout i řadu dní a doporučuje se sušení spíše ve vodorovné poloze, pokud to však není ve Vašich možnostech, sušte spacák klasicky, jak jste zvyklí, ale dejte si pozor, aby úplně proschnul. Hledáte-li spacáky ve výprodeji či v akci, pak nezapomeňte navštívit portál Slewik.

Nezapomeňte na správné skladování

Spacák, který se chystáte uskladnit, by měl být ideálně vyčištěný a vysušený. Máte-li dostatek volného místa, je dobré ho uskladnit v rozloženém stavu a na nějakém temnějším místě, kde není vysoká vlhkost. Lze ho i pověsit do skříně, kde se mu bude dařit asi nejlépe. Věděli jste, že dle výrobců by měl být spacák ve svém typickém obalu, se kterým snad již každý někdy zápasil, pouze po nezbytně nutnou dobu? Dlouhodobé skladování ve “zmáčknutém” stavu prý může mít za následek snížení jeho izolační vlastnosti.