slevy.infoblog.cz

Mrazničky - proč je tak důležitá energetická náročnost?

Publikováno 05.03.2018 v 22:57 v kategorii Elektro, přečteno: 42x

Pokud uvažujete o koupi samostatně stojícího mrazáku, jistě nejprve zohledníte několik důležitých kritérií, jako je například rozměr spotřebiče, jeho objem, cena a v neposlední řadě také spotřeba elektrické energie.

Obvykle se nevyplatí řídit se pouze pořizovací cenou mrazničky. Náklady na provoz této „výhodné koupě“ by vás mohli pěkně potrápit. Je třeba si uvědomit, že tento spotřebič bude v provozu neustále.


Druhy mrazniček

Nejčastěji dělíme mrazničky na skříňové, s předním otevíráním a vysunovacími boxy a pultové, které se otevírají shora a umožní skladování velkých kusů potravin.


Šuplíkové mrazničky mají tvar jako klasická lednice a stejně se také otevírají. Uvnitř nalezneme několik boxů pro pohodlné umístění potravin. Tyto boxy jsou průhledné pro větší přehlednost o množství a druhů potravin. Pro jednu osobu je doporučena mrazničky alespoň o objemu 25 litrů.


Pultové mrazničky nabízejí více místa pro potraviny a mají nižší spotřebu energie, díky dobré izolaci. Pultové, neboli truhlicové mrazničky, disponují vrchním otevíráním a doporučený objem je 40 litrů pro osobu.


Energetická náročnost

Obchody nabízejí mrazáky v energetických třídách A++, A+ a A. U energetické náročnosti je roční spotřeba energie 145 kWh.

U mrazniček se setkáme také s klimatickou třídou, která udává ideální vnější teploty pro provoz spotřebiče. Obecně platí, že s rostoucí teplotou v místnosti, roste také spotřeba energie na provoz mrazáku.