slevy.infoblog.cz

Mikrovlnné trouby - jak vybrat vhodnou mikrovlnku

Publikováno 20.01.2018 v 20:32 v kategorii Elektro, přečteno: 66x

Mikrovlnné trouby nám usnadňují život mnohem víc, než si dokážeme představit. Během několika vteřin máme pokrmy ohřáté na požadovanou teplotu a v neposlední řadě můžeme také rozmrazovat, grilovat, péct nebo vařit v páře. V dnešní době už pravděpodobně neexistuje domácnost, kde by tento vynález nebyl. Před koupí mikrovlnné trouby je vhodné se nejprve zamyslet, co od tohoto spotřebiče očekáváte, kam ho umístíte a hlavně kolik jste ochotni do něj investovat.

Kam mikrovlnku umístit?

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří zařizují moderní kuchyň vestavnými spotřebiči, jistě je na místě uvažovat o pořízení právě vestavného přístroje. Zabírají mnohem méně prostoru a nenarušují celkový vzhled kuchyně.

Volně stojící mikrovlnné trouby jsou praktické pro přemisťování na různá místa, například na chladničku nebo kuchyňskou pracovní desku.

Správná velikost mikrovlnné trouby

Mikrovlnné trouby se pohybuje od 14 do 50 l. Spotřebiče vhodné pro rozmrazování a grilování se obvykle vyrábějí až od objemu 20 l. Za úvahu rozhodně stojí také četnost používání mikrovlnné trouby a velikost jídel, které v ní budete ohřívat nebo připravovat.


Při nákupu v kamenných prodejnách bývá častým jevem to, že se prodejce snaží zákazníkovi prodat mikrovlnnou troubu nepřiměřené velikosti. Důvod je prostý - prodejce má toto zboží dlouho naskladněné a nemá pro něho odbyt. Zákazníkovi jej tedy doporučí nikoliv proto, že by pro něho byla dané mikrovlnka vhodná ale proto, že se ji potřebuje zbavit. I z tohoto důvodu je lepší zakoupit zboží prostřednictvím internetu - tam jej navíc často získáte za lepší cenu. Levné a výprodejové zboží naleznete například v tomto katalogu zde.

Dostatečný výkon je základ

Podobně jako velikost trouby vybíráme také její výkon. Pro klasický ohřev pokrmů postačí výkon mikrovlnky 1000 W. Pokud spotřebitel touží po funkci grilu a pečení, doporučuje se výkon minimálně 1300 W.

Funkce přístroje

Základními funkcemi je jistě ohřívání a rozmrazování. Na trhu není problém sehnat také mikrovlnné trouby s funkcí Jet Defrost (krátí čas potřebný pro rozmrazování potravin až 7x), pečení, grilování i vaření v páře. Dražší trouby pak umožní kombinování těchto funkcí a programů, opékání potravin z obou stran na roštu nebo pečení z obou stran pomocí zapékacího talíře.