slevy.infoblog.cz

Jak se starat o koženou pohovku?

Publikováno 26.02.2018 v 10:35 v kategorii Nábytek, přečteno: 51x

Kožené pohovky představují skutečný záblesk luxusu. Kůže je oblíbený materiál, který nejenže krásně vypadá, ale hodně toho vydrží. Mít doma koženou pohovku je pohádka, na druhou stranu ale musíte vědět, jak se o ni správně starat. Pohovka vyrobená z pravé kůže je náchylná na mechanické poškození a mnohdy stačí málo, aby ztratila svou původní krásu.

Pravidelná péče je základ

Kožená pohovka si vyžaduje vaší pravidelnou pozornost. Samozřejmostí je čistit části pohovky od prachu, k čemuž vám bohatě postačí vlhčený hadřík. Pamatujte ale, že si kůže příliš nerozumí s vodou a vlhkem, proto si dejte záležet, aby na pohovce nezůstaly mokrá místa.

Chcete, aby vám pohovka, která jistě stála vzhledem k materiálu slušné peníze, vydržela krásná co možná nejdéle? Pak byste ji měli pravidelně, cca 2x ročně důkladně vyčistit. Pořiďte si k tomuto účelu speciální čisticí emulzi, která prodlouží životnost pohovky.

Čím pohovku vyčistit?

Mnohdy se ani přes veškerou snahu nepodaří zabránit znečištění pohovky. V takovém případě nepropadejte panice a nepodléhejte zoufalství, že jste pohovku nenávratně zničili a znehodnotili.

Kde koupit pohovky za nejnižší ceny? Využijte slevový portál Slewik, který aktuálně obsahuje tisíce produktů v akci či výprodeji - https://www.slewik.com/cs/dum-zahrada-akce-levne-vyprodej/pohovky/

Důležité je zachovat klid a nepustit se do čištění nevhodným přípravkem, který by mohl kůži poškodit. Nikdy pohovku z kůže nečistěte ničím jiným, nežli speciálními produkty určenými na čistění kůže. Budete-li zkoušet úplně nový prostředek, vyzkoušejte jej nejdříve na takovém místě pohovky, které není vidět - zjistíte tak, jak kůže na daný přípravek reaguje.

Impregnace prodlouží životnost a ochrání barvy

Kožené výrobky potřebují pravidelně impregnovat. Impregnace slouží nejen k prodloužení životnosti, ale zároveň ochrání pohovku před ztrátou původních barev. Pohovku byste měli impregnovat každého půl roku. Kůže díky tomu nevyschne, nepopraská ani nepřijde o své krásně živé barvy.